Dřevo – ideální materiál pro výrobu schodů

Dřevo je tak kvalitní materiál, že odolává i mnohem modernějším materiálům a ve využití například ve stavebnictví a v nábytkářství si stále drží svoji pevnou pozici. A to určitě platí i pro výrobu schodů. Obzvláště v naší zemi je dřevo oblíbené i proto, že jeho zpracování není obtížné. Například ve venkovských domech postavených ještě za minulého režimu, kdy bylo složité sehnat řemeslníky a lidé si stavěli domy svépomocí, najdete v každém druhém domě dřevěné schody, které si dělal samotný majitel anebo ruce k dílu přiložil někdo z rodiny. Výhodou bylo, že dřevo se sehnat dalo a k výrobě schodů nebylo potřeba žádné složité technické zázemí.

dřevo3

Dnes už naštěstí problém s pořízením schodiště není a zavedená firma vám udělá schodiště na míru. I to dřevěné.

V praxi to znamená, že si firma zaměří váš prostor, vyslechne si vaše představy o schodišti. Poté si můžete prohlédnout 3D návrh schodiště, doladit detaily, vybrat vhodné dřevo a domluvit cenu. Potom už se můžete těšit na krásné a voňavé schodiště, které budete mít na celý život.

Dřevěné schody mají mnoho výhod. Hodí se do každého interiéru. Svým jednoduchým tvarem se přizpůsobí interiéru ve staré vesnické chalupě i v moderním městském bytě. A pokud je nějaký materiál tzv. „nadčasový“, je to právě dřevo.

Pokud hledáte něco originálního, můžete si pořídit schodiště z exotického dřeva, které má odlišnou strukturu i barvu a určitě zaujme na první pohled.

Dřevo je tak hezký materiál, že si zaslouží, aby se ponechalo ve své původní barvě a jeho struktura zůstala viditelná. Proto se k jeho ochranným nátěrům vybírají nejčastěji bezbarvé nátěry, které ponechají dřevu jeho krásu.

dřevo2

Ne každé dřevo je vhodné pro výrobu schodů. Mělo by být dostatečně pružné, aby odolávalo dlouhodobému zatížení. Musí být také velmi tvrdé, což zajistí, že se nebude štípat a jeho povrch zůstane rovný. Z našich nejoblíbenějších dřev se pro výrobu schodů nejčastěji používá dub a buk. Bukové dřevo je cenově výhodnější. Použít se dá například i modřín.