Jaké jsou příčiny poruch erekce?

Poruchy erekce jsou velmi citlivým tématem pro každého muže, a právě z tohoto důvodu se o této problematice tolik nemluví. Ač se jedná o choulostivé téma, je důležité vědět, že poruchami erekce trpí až každý třetí muž ve věku od čtyřiceti let, tedy sotva na počátku středního věku. Je samozřejmé, že mnoho jedinců odmítá s touto problematikou navštívit lékaře, a v mnoha případech to dokonce není ani nutné, a jedinec se tak může vyléčit sám. Ovšem jako jakýkoliv jiný problém, má i porucha erekce nějakou příčinu, kterou je nutné zjistit, a až poté řešit možné léčení. Problémy s erekcí, příčiny Eresin, i následná léčba však nemusí nutně znamenat lékařský dohled, ani se nemusí jednat o nic vážného, a právě na ty nejčastější důvody se podíváme.

léky

Možná nejčastějším důvodem, proč muže potrápí problém s erekcí, ať už nárazově, či z dlouhodobého hlediska, bývá alkohol. Nepřiměřené množství těchto, nebo jiných (návykových) látek může zapříčinit nejen ztrátu erekce, ale vede i k mnohem závažnějším problémům. Dále může být na vině také psychika jednotlivce. Dlouhodobé vystavení stresovým situacím, deprese, či úzkosti mohou vést ke ztrátě libida, erekce, i k mnoha dalším (nejen) psychickým problémům. Velmi častou příčinou ztráty erekce bývá také nízké sebevědomí, strach, nebo nervozita. V neposlední řadě je zde ochablé svalstvo, a samozřejmě nízká hladina testosteronu, která, spolu s věkem, stále klesá. Nedostatek tohoto hormonu (testosteronu) má za následek nejen ztrátu erekce, ale v mnohých případech také neplodnost.

poruchy erekce

Většinu těchto problémů může vyřešit speciální cvičení, léky na předpis, či doplňky stravy obsahující bylinky podporující erekci. Právě tyto doplňky stravy, či různé vitamíny, užívá mnoho jedinců i bez problémů s erekcí, jelikož nejen, že muž vsází na jistotu, ale tyto přípravky také napomáhají lepšímu prokrvení svalstva, i ke zlepšení imunitního systému.