Nejlepší antiviry, za které nemusíte nic platit

Každý antivirový program má obrovskou databázi všech různých virů a v reálném čase kontroluje všechny soubory v počítači, se kterými se pracuje. Program vám touto kontrolou může občas i zachránit počítač a ubránit ho před škodlivými a nebezpečnými viry a jinými škodlivými programy. Který antivirový program je ten nejlepší, a ještě za něho nemusím nic platit? To se dozvíte v tomto článku.
virus alarm
Windows Defender
Tento nástupce chabého antiviru Microsoft Security Essentials je plnohodnotný antivirus dostupný od verze Windows 8. Tento antivirus oproti svému předchůdci poskytuje překvapivě dobrou základní ochranu v reálném čase počítače. Tento antivirus je velmi jednoduchý a nenáročný a celkově si ani nevšimnete, že ho ve svém systému máte. Tento antivirus je předinstalovaný v každém počítači s operačním systémem Windows 8 a novějším a je příjemným a jednoduchým antivirem pro nenáročné uživatele internetu.
Avast
Tento celosvětově známý, původem český, antivirus je mezi českými uživateli velmi populární. Velmi mnoho lidí tvrdí, že se jedná o nejlepší antivirus vůbec! Má velmi přehledné a jednoduché nastavení a ve verzi zdarma poskytuje i tak mnoho služeb. Velkým mínusem je, že tento program není doporučován na počítače se slabší komponentovou výbavou, to znamená, že pokud máte slabší počítač, není tento antivirus nic pro vás. Verze zdarma si žádá pouze registraci, a to jedenkrát ročně a tento antivirus je vhodnou volbou mezi poměrem výkonu a poskytované ochrany počítače.
visací zámky
AVG
Mezi další skvělé české antiviry se staví také antivirový program AVG, který v základní verzi poskytuje nejen ochranu před viry a malwarem, ale také obsahuje nástroj pro zlepšování výkonu vašeho systému a také nástroj na technickou podporu. Tvůrci tohoto antiviru ho považují díky velkému počtu registrovaných uživatelů za nejoblíbenější antivirus na celém světě.