Oslava konce léta

Na zahájení Prvního městského kulturního festivalu jsou zvány všechny generace. Nabízen je pestrý program, ve kterém si všichni najdou to své. Pamatováno je i na nejmenší obyvatele města. Pro ně jsou připraveny oblíbené atrakce. Skákací hrad či skluzavka do bazénu, naplněného míčky. Nejvíce se děti těší na zábavu, kterou jim připravili místní hasiči. Celou přilehlou trávní plochu pokryli speciální suchou pěnou. Která připomíná čerstvě napadaný sníh. Což umožní dětem na konci prázdnin neočekávanou zábavu.

klobouky na prodej
V patnáct hodin je festival zahájen vystoupením Dětského orchestru, který je součástí místní Lidové školy umění. Už během první skladby se doprovodným zpěvem přidávají návštěvníci. Repertoár orchestru zahrnuje i písničky, které si s chutí zazpívá i starší generace. Hodinový koncert vytvoří dokonalou atmosféru. Na improvizovaném jevišti se mezitím připravuje ke svému vystoupení divadelní skupina, kterou tvoří studenti Konzervatoře. S výrobou kulis jim vypomohla místní čalounická firma. Pro dnešní odpoledne si připravili lehkou komedii, která pobaví přítomné spoluobčany. Nikomu nevadí, že pro všechny diváky nejsou připravena místa k sezení. A tak větší část návštěvníků představení shlédne vestoje. Nekončící potlesk je pro mladé herce tou nejlepší odměnou. Na své si přijdou i všichni, kdo mají rádi dobré jídlo. Během celého odpoledne jsou nabízeny dobroty místních firem.

pergola ze dřev

Obzvláště chutné sladké kousky nabízí i místní pekárna. Která speciálně pro tuto příležitost upekla perníčky. Dozdobené znakem města, z marcipánu. K večeru proběhne i soutěž o nejlepší guláš. Do které se zapojí nejen profesionálové, ale i nadšení kuchaři amatérští. Cena pro nejlepší je symbolická. Dóza s gulášovým kořením. O občerstvení se po celé odpoledne postaral místní restauratér. Který nechal přivést i soudek zrovna dokvašeného burčáku. Na závěr příjemného odpoledne je naplánována beseda s místním rodákem. Spisovatelem, podle jehož scénáře je natočen zajímavý film. Který bude, jen co se setmí, na velkém plátně pro všechny zájemce promítnut. A tímto festivalový večer slavnostně zakončen.