Polštář, přikrývka, matrace: věnujte jim pozornost

Perfektní polštář

 

Někteří leží na břiše, jiní dávají přednost ležení na straně. Správný polštář zajišťuje, že to bude ještě pohodlnější. U lidí spících na břiše jsou vhodné ploché, tvárné polštáře, takže krční oblast zůstává co nejrovnější. Ten kdo spí na zádech, by neměl mít hlavu příliš vysoko, dobře se hodí speciální krční polštáře. Spáči na boku by měli spíše použít vyšší polštáře, které vyplňují trojúhelník mezi rameny a krkem.
Jak často polštáře měnit?Je vhodné kontrolovat výšku každé tři roky a vyměňovat ji nejpozději po pěti letech. Pravidelně je perte, protřepejte a vyvětrejte na vzduchu!

 polštář na matraci

Přikrývky

 

To, zda člověk upřednostňuje spaní pod ekologickým přírodním vláknem nebo umělými syntetiky, závisí na osobních preferencích. Husa a kachna zajišťují prodyšnost, proudění vlhkosti a izolaci při nízké hmotnosti. Přírodní vlákna, jako je vlna, lněné plátno, konopí, bavlna jsou pokládány za jemné na kůži a jsou velmi absorpční. To zajišťuje suché prostředí pro spaní. Přikrývky se syntetickou výplní, jako jsou dutá vlákna, mikrovlákna nebo vločky z polyesteru, přesvědčují nízkou hmotností a nízkou kupní cenou. Nevýhodou je absorpce vlhkosti, ale můžete je prát při vysokých teplotách, což je obzvláště vhodné pro alergiky.
Správný formát: S příliš malou přikrývkou má tělo tendenci se kroutit a je napjaté. Standardní přikrývky o rozměru 135 x 200 cm jsou vhodné pouze pro osoby vysoké do 1,80 m. Všichni ostatní by se měli uchýlit k větší velikosti (155 x 220 cm).

 spánek v posteli

Vše o matracích

 
Tvrdá nebo měkká? Ideální stupeň tvrdosti matrace závisí na hmotnosti a vnímání ležící osoby. Výrobci se většinou liší stupni od H1 (soft) až po H3 (tvrdý). Ale pozor, informace o stupních tvrdosti nejsou standardizovány.

Prošívané přikrývky s obsahem vlny vás udrží v teple. Lidé trpící alergií na domácí prach by si měli vybrat matraci s odnímatelným potahem, který je omyvatelný. Nejdůležitějším partnerem matrace je rám s roštem. To odpovídá asi 40% pohodlí a měly by být také pečlivě vybírány. Po sedmi až deseti letech se doporučuje matraci vyměnit, s nízkou kvalitou to může být případ mnohem dříve. Vznik zvrásnění na matraci je naléhavou potřebou výměny.
Dobrá rada: Správný výběr a nákup při nákupu správné matrace vám poskytne podrobný vzorek vystavený v obchodě a rady dobrého prodejce.