Proč zadat ruční výkopové práce profesionálům

Výkopové práce stále považuje mnoho lidí za něco podřadného, co by zvládl kde kdo. Domnívají se, že by si v takových situacích poradili sami, a to se také občas stává. Namísto oslovení specialistů na výkopy je realizují ve své režii, a stává se, že tu dochází i k velmi nebezpečným situacím, které vyústí i v těžké úrazy. Přeceňování svých vlastních schopností se tu skutečně nevyplácí.

rypadlo na stavbě

Může vás to zavalit

Zaslechli jste již někdy informaci, že při ručních výkopových pracích https://servisvirivychvan.cz/sluzby/vykopove-prace/ byl zavalen člověk a utrpěl vážná zranění, nebo dokonce zemřel? Není to legrace a takové případy se stávají zejména tam, kde lidé podcení komplexní problematiku tohoto jevu. Stává se to hlavně zbrklým amatérům, kteří nevytvoří dostatečně zpevněné pažení a výkop nezabezpečí dalšími ochrannými prvky.

výkopové práce

Situace bývá nebezpečná hlavně u sypkých typů podloží a ve svazích, případně u větších hloubek výkopu a také tam, kde je zemina prosycena vodou a dochází tu k rozmáčení půdy, například v blízkosti vodních ploch, řek a potoků. Možná vám připadají ruční výkopové práce primitivní a mohou je provádět i lidé s nižším inteligenčním kvocientem, ale toto pravidlo již dávno neplatí. Dnes se profesionální zemní práce orientují na výstavbu mnoha typů objektů včetně těch, co se nachází v problematickém terénu.

Oslovit profesionály se vyplatí hlavně tam, kde se jedná o náročnější pracovní rozsah, například při přípravě výkopů pro základovou desku na stavbu domu, garáže, pergoly, altánu a dalších větších objektů. Ruční výkopové práce zajištěné specializovanou firmou využijete i při výstavbě oplocení pozemku, tam se častokrát jedná o základový sokl pro vztyčení nosných ocelových trubek pro pletivo nebo pro dřevěné plaňky. Dnes jsou také ve velké oblibě ploty z betonových odlitků a zde je nutné vyhloubit otvory pro betonové sloupky.