Barber shop opět v módě

Opravdu je tomu tak. Na učilištích se až do dnešního dne stále učí každý, kdo by chtěl jednou pracovat v holičství, umění s břitvou. V praxi s ní ale dělá jen málokterý muž či žena. Na mnoho let jí navíc vytlačilo holení žiletkami nebo strojkem. V tradičních holičstvích se ale vracejí do módy a k tomu všemu apelují na gentlemanství.
Jestli je něco, co je rozhodně dobré vědět, pak že barber shop znamená v překladu holičství. Holičství tohoto typu je určeno zejména pro muže. Ne že by zde ženy měly zakázaný vstup, ale jedná se spíše o království pro muže.
muž v barber shopu
Obsluha je zde na takové úrovni, že vám pomůže svléknout kabát a nabídne něco dobrého na zub. Může se jednat o whiskey, kávu nebo vodu. Recepční bývají nejčastěji ženy, které mnohdy nabízejí i kosmetiku pro muže. Nůžkám a břitvám ale vládnou muži. Existují ale i ženy, které jsou natolik šikovné, že také vládnou nůžkám a břitvám.
Podle můžu, ale muži oholí mnohem lépe, než žena. Říká se jim termínem lazebníci, který už je pomalu považován za archaismus.
Možná že je práce v barber shopech pomalejší, ale rozhodně se jedná o relax pro každého muže. Pánských holičství tohoto typu vzniklo za dobu pěti let opravdu mnoho.
Ne nadarmo se říká, že se každý holič učí praxí. Pokud si potrpíte na interiéry, pak budete naprosto spokojení, jelikož vše dokonale ladí. Je jedno, jestli se jedná o křesla, mramor nebo tapety.
Lazebníci vás posadí před zrcadlo, kde jsou ještě navíc obrazovky, na kterých běží nejčastěji tenisové utkání. Zvuk je ale vypnutý, takže je možné sledovat pouze obraz.
sestřih strojkem
Jestli je něco, co je před holením rozhodně třeba, pak vousy změkčit a to nejlépe olejíčky.
V barber shopech je velmi důležité chování ke klientům. Je potřeba, aby se personál choval zdvořile a byl vhodně oblečen.
Pokud máte chuť, pak byste takový barber shop měli navštívit i vy. Uvidíte, že budete s výsledkem rozhodně spokojeni.