Jak odstranit plevel ze zámkové dlažby

Zámkovou dlažbu dnes najdeme téměř u každého rodinného domu. Protože je to nejsnadnější a zároveň i nejrychlejší způsob, jak zpevnit příjezdovou cestu ke garáži. První dva roky po jejím uložení bývá relativní klid před bouří. Perfektně udusaný podklad, pokrytý tenkou vrstvou folie a položená dlažba pečlivě prosypaná pískem zaručí, že plevel se k ní v té době nedostane. Kritický bývá rok třetí. Kdy se ve spárách, ze kterých déšť a sníh zlikvidoval těsnící pískovou hmotu, začínají objevovat první stonky plevele. Je to doba, kdy vyčištění je ještě pořád snadné. Stačí půlhodinka s dobře zvoleným nástrojem a dlažba je opět čistá. Tu je první pomocí dosypat celou plochou pískem a smetákem se ho snažit dostat do spár. Ale většinou to už moc platné není. Narušená bývá i podkladová folie a plevel dostává zelenou. Další léta jsou útrpná. Protože při nejlepší snaze pomocí jak lidových, tak chemických prostředků se mezi jednotlivými dlaždicemi objevuje nejen tráva, ale i vrstvy mechu. 

 

Údržba zámkové dlažby

Velkým vysvobozením pro všechny, kteří svoji dlažbu udržují v čistém stavu, se objevil před nedávnem. Elektrický hubič plevele je vítaným technickým pomocníkem. Stačí jenom připojení k elektrické zásuvce a dostatečně dlouhá šňůra. Která umožní vyčistit i nejvzdálenější kouty zahrady. Elektrický hubič odstraňuje plevel pomocí topné spirály.

Čistá dlažba

S výkonem 1100 W a napájecím napětím 230 V. Jeho předností je ergonomická vodicí rukojeť a jednoduché ovládání. Pouze stisknutím tlačítka je uveden do chodu. A protože je vybaven čtyřmi kolečky, obsluhovat mohou i ženy. Kterým je příjemný i pro nízkou váhu. Integrovaná ochranná deska a nerezové reflektory usnadňují rychlost celého odplevelení. Teplo, které je spotřebičem vyzářeno na několik vteřin přímo na rostlinu, zasahuje až do jejího kořenového systému, čímž ji přestane vyživovat a sama uschne. Její úplné spálení tudíž není nutné. Po dvou dnech stačí vzít koště a celou dlažbu důkladně vymést. Budete překvapení, že použitím elektrického hubiče plevele na počátku jara zajistíte až do podzimu čistou zámkovou dlažbu.