Namísto vzdušných zámků budujte své sny

Přemýšlíte, jak svůj interiér proměnit ve funkční a stylový domov? Kromě designu je potřeba řešit i otázku peněz, materiálů, funkce, a praktickou stránku věci. S mnoha těmito úkoly vám může pomoci zkušený interiérový architekt. S něčím si však musíte zvládnout poradit sami.

stylový jídelní kout

Funkce

Design je vám k ničemu, když domov není funkční a praktický. Nádherná podlaha, která se snadno poškrábe, působí po chvíli nehezky a zanedbaně. Dokonalé kuchyňské skříňky, které jste si vybrali pro úchvatný design mohou být příliš náročné na údržbu, a ve výsledku působit špinavě a nevzhledně. Většinou jde totiž udržitelný design ruku v ruce s praktickým provedením, a správnou volbou materiálu. Musíte tedy uvažovat i nad tím, jak je který materiál náročný na údržbu, a zda na péči o něj budete mít dostatek času.

Kombinace

Rovněž je důležité kombinovat správně, aby vše ladilo, prolínalo se, a to co má vystupovat, také vystupovalo. Pokud vám překrásný nábytek splyne se stěnami, utráceli jste za něj zbytečně. Je to o umění správně zkombinovat barvy. Máte to v oku?

obývací pokoj

Pohodlí

Nezapomínejte na to, že nábytek má sloužit, ne pouze vypadat dobře. K čemu vám bude luxusní křeslo, které vás tlačí ze všech stran, a nemůžete přijít na to, jak se do něj usadit? I stylový nábytek může být pohodlný, ale musíte být při jeho nákupu obezřetní. Nejlépe je pak vše vyzkoušet osobně.

Kvalita

Ačkoliv možná chcete ušetřit, na kvalitě se zkrátka příliš šetřit nedá. Našli jste v obchodním řetězci s nábytkem krásný a stylový kousek, který ani moc nestojí? Ujistěte se, že také něco vydrží, a to ještě před tím, než jej zakoupíte.

Plácání

Někteří lidé zkrátka jen nahlédnou do katalogu s bydlením, a cítí se být zkušenými designéry. Ve výsledku však jen plácají páté přes deváté, a výsledkem je nejen esteticky nevzhledná, ale i nefunkční domácnost, kde nelze v klidu odpočívat, a už vůbec udržovat pořádek. Pokud zkrátka nemáte oko na design, nemusíte se za to stydět. Každému jde něco jiného. Raději však zavolejte odborníky, kterými jsou například šikovné designérky ze studia By Design, a ti vám pomohou doladit vaše bydlení do posledního detailu.