Jak si (ne)balit na dovolenou

Cestování není taková věda, jakou z ní ostatní dělají. Vždyť stačí jen chvilku přemýšlet, vědět, co hledat a co skladovat. A nakonec se vám vše vleze do jednoho kufru. Mnoho lidí však dělá tu chybu, že přemýšlí „moc“ dopředu. To je sice na jednu stranu dobře, na druhou stranu tak dělají velkou chybu.
            Nejprve si upřesněte, kam jedete. Jedete na dovolenou na místo, kde se opravdu tak moc mění počasí? Ne? Tak není třeba brát troje kalhoty, když je v zemi počasí neustále teplé. Zběžně se podívejte na předpověď, kolikrát postačí jen nějaká bunda.

otevřený kufr na dovču
            Celý šatník si také nemusíte balit. Stačí vám jedny nebo dvoje šortky, které budete kombinovat s tílkem. Nebo šaty, či sukni, ke které přidáte tři tílka a máte vystaráno na další dny. Vhodné jsou tílka, která nezabírají téměř žádné místo. Ale není třeba si jich balit deset na čtyři dny. Taktéž boty, kde vytváříte ten stejný problém. Přitom stačí tenisky, se kterými odjedete a zabalit například sandálky, které se hodí k šatům, sukním i kraťasům. A jsou skladné.
            Není třeba utrácet zbytečně peníze za miniatury, raději si za ty peníze kupte zmrzlinu. Stačí si přelít do menší nádoby šampon a sprchový gel. Pokud máte tuhá mýdla, tak si ukrojte část a vložte do krabičky.
            Co však můžete bohatě využít, jsou doplňky. Dvoje sluneční brýle, ale třeba pět náhrdelníků a deset náušnic. Zaberete s nimi centimetrovou mezeru mezi oblečením, tudíž téměř nic. A vašemu outfitu dodají svěžest. Oblečení pak tolik řešit nemusíte.
razítka a obálky
            To, co si berete na každou dovolenou, jsou plavky. A stačí vám jedny, nebo dvoje. Víc jich opravdu není potřeba. Zbytek vyměňte za osušku. Ale nejprve si zjistěte, jestli si ji neobstaráte v hotelu, kde budete ubytovaní. Ušetříte tak dost místa, ačkoliv se to nezdá.
            No a máte zabaleno. Sami vidíte, že není nic náročného se jednoduše zabalit na cesty, aniž by vám váš přítel musel tahat další dvě tašky. Ulevíte tak sobě, ale i jemu.