Kam na školní výlet s menšími dětmi

Je krásné pozorovat to nadšení v dětských očích během prvních let strávených ve škole. Učitelé podávají probírané látky takovou formou, která je pro děti zábavná. Tudíž je pravdou, že většina malých dětí navštěvuje školu opravdu s radostí. Za svou snaživost a píli si tak zaslouží také odměnu. Na konci školního roku jezdí všechny třídy na školní výlety, které jsou v podstatě takovou odměnou.

školáci

Kam na školní výlet vyrazit s malými dětmi?

Zoologická zahrada už je trochu otřepaná, nemyslíte? Do té jezdí přece všichni, navíc tam jezdí děti také s rodiči, tudíž to pro ně není vlastně nic nového, takže to nemůže být považováno ani za nějaký významný zážitek. Zkuste letos něco nového! Mrkněte na nabídku školních výletů s připraveným programem, které jsou spojením zážitků a poznání. Zde je malá ukázka vybraných variant pro nejmenší –
Školní výlet pro nejmenší –tato varianta je určena pro děti navštěvující 1. a 2. třídu. Tématem je nalezení pračlověka Bertíka v jeskyni Šipka. Děti musí splnit celkem tři úkoly. Během čtyřhodinového programu se však dozví něco o zvířátkách ve zdejší aqua-terra expozici, vyzkouší si upéct Štramberské ucho a splní Bertíkovy závěrečné zkoušky.

holky

Program Malý umělec –je vhodný pro děti zabývající se uměleckými aktivitami, které navštěvují 1. až 3. třídu. Ať už se tedy zajímají o divadlo, hudbu, zpěv a podobné aktivity, naleznou zde uplatnění. Program je navíc doplněný o zábavné tematické hry a opičí dráhu ve skákacím hradu, kde se děti na závěr programu odreagují a pobaví.
Kdo si hraje, nezlobí –je program určený pro 2. až 4. třídu, založený na pravěké tematice. Děti se tak dozví spoustu nových informací o jeskyni Šípka, o prvních obyvatelích jeskyní, dále nahlédnou do aqua-terra expozice, vyzkouší si pečení Štramberských uší, navštíví hrad Šternberk, věž Trúbu a muzeum Zdeňka Buriana.