Oblečení pro miminko – kolik čeho potřebujete?

Je to opravdu rozumné, přemýšlet nad pořizováním výbavičky. Pro miminko toho potřebujete opravdu hodně. Zvlášť, jste-li prvorodiče. V tomto případě totiž většinou nic nemáte, pokud jste něco nezdědili od svých sourozenců, takže si musíte všechno nakoupit sami. Mnohdy je to pro rodiče finančně opravdu náročné. Pokud jste se však na miminko již nějakou dobu připravovali nebo o něm právě teď uvažujete, zkuste si ušetřit nějakou korunu. V budoucnu vám to může opravdu moc pomoct.

botičky

Pouze kočárek v trojkombinaci stojí okolo 10.000 Kč, a to jsme na té spodní hranici. Můžete si vybrat kočárek i za 20 tisíc. Kde máte další věci, jako jsou postýlka, vanička či kyblík, přebalovací pult… Dále potřebujete pro miminko nějakou deku, fusak, povlečení do postýlky a prostěradla, bavlněné plenky i v případě, že budete přebalovat jednorázovými plenami (hodí se na utírání pusinky při ublinkutí), mantinel do postýlky, krémy, kosmetické pomůcky (varové tyčinky, kartáček na vlásky, teploměr, odsávačka, krém proti mrazu, krém na slunce…)… No z tohoto výčtu je patrné, že je toho opravdu velmi mnoho. A to jsme se zatím stále nedostali k oblečení.

Kolik oblečení tedy potřebujete pro novorozence?

Budete potřebovat zhruba 10 kusů body či košilek. Těch potřebujete více, abyste je mohli převléknout v případě, že se miminko poblinká. Dále budete potřebovat 6 – 7 kusů dupaček, z toho mohou být alespoň 2 froté, které jsou teplejší pro případ chladnějšího počasí. Zhruba 3 overaly na spinkání by vám měli stačit. Dále potřebujete 2 – 4 páry ponožek, 2 čepičky (v letním období tenoučké, v zimním období teplé), rukavičky (na jaro a podzim stačí tenčí, v zimní období teplé), 3 – 4 mikiny, svetříky či kabátky.

overal

Celkově se výbava liší dle toho, kdy miminko očekáváte. V zimním období potřebujete také zimní kombinézu a více teplého oblečení, v letním období toho potřebujete o něco méně. Stále však platí, s oblečením pro miminko to nepřehánějte. Jak již bylo zmíněno, narození dítěte je spojeno s opravdu velkými výdaji, tudíž ušetřete tam, kde to lze.