Na co si dát pozor při tvorbě vlastního webu

V následujícím článku se dočtete, na co je třeba dát pozor při tvoření vašich webových stránek od nadpisu přes obsah až k www adrese.
Nadpis – název
Je třeba dát pozor, aby nadpis vystihoval obsah následujícího článku. Když užijete nadpis Kočky jsou nejlepší, ale ve článku budete psát o psech asi to vám ani čtenáři nebude dávat smysl. Název by měl být také poutavý, aby si čtenář chtěl přečíst článek pod ním a popřípadě „proklikat“ celou stránku. Co se týče grafiky, tak by měl být mnohokrát větší a výraznější než okolní text, aby byl to první, čeho si člověk všimne, když se mu stránka otevře.
Nezapomeňte na nadpis
Obsah
Obsah stránek by neměl být jednotvárný. Kdybyste otevřeli webovou stránku a byl by nahoře nadpis a pod ním plno textu písmen Calibri 12 jedné barvy bez jakéhokoli zvýraznění, asi by se vám moc číst nechtěl. Nebojte se proto zvýraznit důležité části textu. Pohrajte si s grafikou. Úvod textu můžete dát větším písmem a tučně. Důležité pojmy můžete napsat kurzívou. Jedna věc, na kterou je třeba si dát pozor je podtrhávání a modrá barva – uživatel by si mohl myslet, že jde o odkaz.
V textu můžete použít odkazy. Můžete odkazovat téměř na cokoli k tématu, na jinou vaši stránku nebo klidně na cizí stránku. Odkaz by měl být v textu dobře rozpoznatelný, a když na něho najedeme myší, měl by se zobrazit popisek, kam se při jeho otevření dostaneme.
Před zveřejněním si musíte si dát pozor, zda jste uvedli všechny zdroje.
Obrázky
Obrázky vaši stránku výrazně oživí. Platí u nich podobná pravidla jako u odkazů, tj. musí být k tématu a měly by mít nějaký popis. Nezapomeňte jim upravit rozměry, aby se neroztáhly přes celou stránku nebo nepřekryly váš text.
Téma si pořádně promyslete
WWW adresa
Mimo to, že by měla být k tématu, tak by měla být krátká a dobře zapamatovatelná. Měla by se skládat z maximálně pěti slov. Když je stránka o kočkách, do www adresy použijeme slovo kočka a jiná slova k tématu.