Pro které produkty se plastové bedny s víkem nehodí


Pokud chceme přepravovat větší množství věcí najednou, většinou je uložíme do nějakého přepravního boxu. Ten má tu výhodu, že jej lze snadno naložit například do auta, a v případě, že jich je více, je můžeme snadno naskládat na sebe. Navíc se tím značně omezí riziko poškození předmětů uvnitř.

Vzhledem k výše uvedenému je tedy pochopitelné, že těchto přepravek existuje velké množství různých druhů a typů. Jedním z nejpopulárnějších jsou pak plastové bedny s víkem. Ty používají nejen firmy, ale i naprostá většina domácností, a z dobrého důvodu.

otevřený plastový box

Je to totiž jeden z nejlepších způsobů, jak věci ochránit. Díky naprostému uzavření se nemusíme bát například vlhkosti, pokud skladujeme třeba staré noviny či časopisy, plast je pak odolný jak vůči nárazu, tak i změnám teplot. Navíc je i poměrně levný, což je pro většinu lidí další plus.

Zde je však nutné si uvědomit, že i přes své výhody se rozhodně nehodí pro všechny situace. Právě některé z jeho vlastností znamenají, že v něm nelze uskladňovat ani zdaleka všechny věci. Existují mnohé, které bychom do nich dávat neměli.

typ uzavíratelného plastového boxu

Tím prvním je čerstvé ovoce a zelenina. Pokud totiž budou v uzavřeném prostředí, bude se tam držet vlhkost, které tyto vylučují. Ta pak povede ke vzniku plísní a znehodnocení těchto potravin. Jednoduše řečeno, budete je pak moci vyhodit. Stejný problém najdeme také u nezmrazeného masa. Jistě, to je možné vakuově zabalit, avšak pokud to neuděláme, hrozí při uzavření, že se nám velmi rychle zkazí. Vzduch totiž obsahuje nejrůznější bakterie a jiné látky, které tento proces urychlí.

Toto jsou jen dva z mnoha příkladů. Než tedy budete cokoliv skladovat či přepravovat, dobře se informujte, jaké podmínky jsou potřeba. To je totiž mnohem levnější, než například kvůli nevhodně zvolené přepravce přijít o celý náklad. A to je něco, co každá firma, zabývající se přepravou či skladováním, velmi dobře ví.