Stoprocentní zadlužení může být nebezpečné

Ještě v současné době mnoho klientů žádá takzvanou stoprocentní hypotéku. Po odmítnutí jsou překvapeni tím, že už to dnes není možné. Už před několika měsíci doporučila Česká národní banka stáhnout tento finanční produkt.

výdělek

 • Vysvětlení je jednoduché a zcela logické.
  • Tím, že si klient vezme veškeré finanční prostředky z odhadní ceny celé nemovitosti, nezůstane mu v podstatě vůbec žádná rezerva a také se jeho závazek vyšplhá na vysokou částku.
  • Tím pádem nebylo schopno mnoho klientů splácet a dostali se do neřešitelné situace.
  • Nakonec o zastavenou nemovitost přišli.

Celá řada bankovních i nebankovních společností https://www.hypoteka-bez-registru.net/100-hypoteka-skutecnost-sen/ tedy toto doporučení uposlechla a 100% hypotéku stáhla.Pak bylo možné získat padesát až devadesát procent z odhadní ceny nemovitosti. Pokud využijete nejvyšší možnou částku (95 %) pak si můžete zbylých pět procent dofinancovat jinými způsoby.

 • Nabízí se například nezajištěný úvěr nebo kombinace se stavebním spořením.

Vše dobře promyslete

Je však možné i dnes u některých společností (bankovních i nebankovních) na stoprocentní hypotéku narazit. V tom případě ale počítejte s tím, že podmínky budou nastavené o mnoho přísněji.

 1. Mít prokazatelně vlastní finanční prostředky v dostatečné výši (není nikterak malá).
 2. Registry musejí být naprosto čisté.
 3. Být dlouhodobým klientem s opravdu vysokými příjmy.
 4. Přibrat do hypotéky ještě ručitele nebo spoludlužníka.
  • A to přesto, že zastavíte nemovitost.

energie

Je tedy zapotřebí skutečně pečlivě zvažovat všechny nabízené možnosti a vybrat si tu, která bude pro vás nejpřijatelnější a také hlavně co nejméně riziková.

 • Tím, že si od bankovního nebo nebankovního poskytovatele půjčíte potřebné finance, chcete přeci svou momentální nepříznivou situaci vyřešit, a ne se do budoucna zničit.