Uložte bazén k zimnímu spánku

.

Ukončení sezóny koupání ve venkovním bazénu nepatří právě k těm nejoblíbenějším činnostem hned z několika důvodů.

  • Prvním důvodem je určitě to, že teplé počasí se začíná měnit ve studené a dost nepřívětivé. Ti, co milují teplo, se na zimu rozhodně netěší.
  • Dalším důvodem je to, že venkovní bazén přestal být použitelný a Vás ovane takový zvláštní pocit nostalgie.
  • A posledním důvodem je práce, do které se nikdo dobrovolně nehrne. Práce kolem zazimování bazénu https://www.chlorito.cz/zazimovani-bazenu.

zazimování

Ale Vy to všechno zvládnete, pokud tuto činnost vykonáváte pravidelně každý rok. Jen si musíte přeříkat, co všechno musíte udělat. Jaké zásady dodržet.
A můžete začít.
Takže si vyndejte z komory bazénový vysavač, síťky a kartáče na teleskopických tyčích, testery pH, bazénovou chemii na úpravu vody, přípravky na vyčištění stěn bazénu a nakonec přípravky k zazimování.
Zapojte i ostatní členy rodiny, aby opět všechno nezůstalo jen na Vás. Čištění bazénu od mechanických nečistot určitě Vaše děti zvládnou dokonale. A stejně tak i stěny a dno bazénu. Chemii mějte pod palcem raději Vy. Všechno musí být dokonale čisté, aby se bazén během zimy nestal rájem pro mikroorganismy a řasy.

Čistotou musí svítit i filtrace a filtrační písek. Ani tyto pomůcky pro další sezónu v přípravě na zimní spánek nezanedbejte. Všechno, co z bazénu odinstalujete, důkladně vysušte a uložte.
Už se těšíte na poslední úkon, jakým je instalace krycí plachty, viďte? Tímto úkonem zazimování bazénu definitivně zakončíte. Už aby to bylo. 

.

čistič bazénu

Ale bylo to stejně skvělé.
Až si stoupnete na okraj bazénu, který jste konečně připravili na zimní odpočinek, můžete se těšit z dobře vykonané práce, která se Vám odvděčí zase za půl roku, až nastane příprava bazénu na další sezónu. Nyní je ale na čase rozloučení s teplými letními dny. A Vy si můžete říci, že ta práce a běhání kolem bazénu a bazénové vody během letních dnů stála za to!

Uložte bazén k zimnímu spánku
4.6 (92%)15
.