Uložte bazén k zimnímu spánku

Ukončení sezóny koupání ve venkovním bazénu nepatří právě k těm nejoblíbenějším činnostem hned z několika důvodů.

  • Prvním důvodem je určitě to, že teplé počasí se začíná měnit ve studené a dost nepřívětivé. Ti, co milují teplo, se na zimu rozhodně netěší.
  • Dalším důvodem je to, že venkovní bazén přestal být použitelný a Vás ovane takový zvláštní pocit nostalgie.
  • A posledním důvodem je práce, do které se nikdo dobrovolně nehrne. Práce kolem zazimování bazénu https://www.chlorito.cz/zazimovani-bazenu.

zazimování

Ale Vy to všechno zvládnete, pokud tuto činnost vykonáváte pravidelně každý rok. Jen si musíte přeříkat, co všechno musíte udělat. Jaké zásady dodržet.
A můžete začít.
Takže si vyndejte z komory bazénový vysavač, síťky a kartáče na teleskopických tyčích, testery pH, bazénovou chemii na úpravu vody, přípravky na vyčištění stěn bazénu a nakonec přípravky k zazimování.
Zapojte i ostatní členy rodiny, aby opět všechno nezůstalo jen na Vás. Čištění bazénu od mechanických nečistot určitě Vaše děti zvládnou dokonale. A stejně tak i stěny a dno bazénu. Chemii mějte pod palcem raději Vy. Všechno musí být dokonale čisté, aby se bazén během zimy nestal rájem pro mikroorganismy a řasy.

Čistotou musí svítit i filtrace a filtrační písek. Ani tyto pomůcky pro další sezónu v přípravě na zimní spánek nezanedbejte. Všechno, co z bazénu odinstalujete, důkladně vysušte a uložte.
Už se těšíte na poslední úkon, jakým je instalace krycí plachty, viďte? Tímto úkonem zazimování bazénu definitivně zakončíte. Už aby to bylo.

čistič bazénu

Ale bylo to stejně skvělé.
Až si stoupnete na okraj bazénu, který jste konečně připravili na zimní odpočinek, můžete se těšit z dobře vykonané práce, která se Vám odvděčí zase za půl roku, až nastane příprava bazénu na další sezónu. Nyní je ale na čase rozloučení s teplými letními dny. A Vy si můžete říci, že ta práce a běhání kolem bazénu a bazénové vody během letních dnů stála za to!