Vánoce jsou za rohem

Každý rok to nastane a vaše domácnost se změní v říši skřítků, kde voní purpury na plotně a vonné svíčky. Hromada zmatku a lidí v nákupním středisku, kteří šílí a bezhlavě nakupují každou maličkost, co jim v domácnosti chybí, jen proto, aby bylo vše perfektní. Vyhněte se letošním honičkám za výzdobou na stromeček a udělejte si pěkné ozdoby z pohodlí domova. Nejen že se vyhnete tlačenicím v obchoďácích, ale také budete mít dobrý pocit z dobře udělané práce.

strom s baňkami

Na výrobu našich baněk na stromeček budeme potřebovat následující věci. Hlavní věcí je lepidlo, velká jehla a nůžky, lepidlo bohatě postačí Herkules, či jiné tekuté. Další věcí jsou polystyrenové koule, které jsou k dostání ve skoro každém papírnictví, či zemědělských potřebách. Koule mají různé rozměry, proto pokud chcete, aby Váš vánoční strom nebyl v jedné velikosti, kupte si více druhů. Jako poslední věc je potřeba klubko bavlny, barvu jsi určitě sami, pokud chcete barevný stromeček, kupte více barev.
vánoční ozdoby

Postup

První z věcí je udělat na samotné kouli očko, které bude sloužit na zavěšení. Propíchneme kouli na druhou stranu a zpátky, čímž nám na jedné straně vznikne závěsné oko. Poté vezmeme kouli a vybereme jedno z barevných klubíček. Přidržíme začátek provázku na kouli, a tahem ho obmotáme, aby se překryl a držel nám při dalším omotávání. Pokračujeme, tak dlouho aby byla koule bavlnou zcela pokryta, nesmí být vidět bílé místa. Čím více omotáváme tím větší je koule a také překrytí býlích míst. Pokud máme omotáno a stav naší ozdoby je dostačující, konec bavlny schováme pod jednu z omotaných nití. Dáme si do misky trošku lepidla a vody, pořádně rozmícháme. Nakonec vezmeme samotnou baňku a ponoříme ji nebo potřeme rozmíchaným lepidlem. V závěru zavěsíme na špejli a necháme zaschnout, po vytvrdnutí lepidla můžeme zavěsit.

Nalaďte se na Vánoční atmosféru a užijte si zábavu s rodinou díky této výrobě domácích baněk. Nejen, že budou nádherné, ale taky Vám ušetří peníze.