Dobrodružství v Toskánsku

S idylickou krajinou rustikálních statků, kopcovitých kopců a stromů, které obklopují každý obzor, je Toskánsko tak rozlišující, jak je krásné.
 
Oblast, ve střední Itálii, se táhne od Apeninských hor až po Tyrhénské moře. Zatímco sever se může pochlubit hornatými krajinami a zelenými lesy, ve středu stříbrné olivové háje a jasně zelené vinice se zvedají v řadách přes kopce, na kterých leží středověké vesnice. Východní část, stále dosud neobjevená turisty, si zachovává svou autentičnost a atmosféru na venkově, zatímco podél jižního pobřeží leží rozsáhlá venkovská oblast bohatá na útesy, skály a ostrohy.

vinice
 
Ubytování je hojné – vyberte si mezi ubytovnami nebo butikovými hotely, nebo se ubytujte v jednom z mnoha moderních kempingů.

Florencie

Největší město v Toskánsku leží přímo v srdci regionu. Obklopeno zelenými kopci, naplněno úzkými vinnými cestami, nádhernými freskovými kostely a rušnými náměstími a je zdobeno nejkrásnější architekturou v Itálii. Jeho galerie Uffizi, domov Michelangelo Davida, je považována za jedno z největších muzeí na světě a nejlepší místo pro ocenění renesančního umění. Vezměte si pravidelný autobus (mimo stanici Santa Maria Novella) až k náměstí Piazzale Michelangelo, abyste viděli nádherné panorama města. Odtud získáte jasný výhled na katedrálu. Řeka Arno projíždí středem města. Můžete dokonce vyrazit starý most „Ponte Vecchio“ – jeden z mála zbývajících mostů na světě s budovami na něm.

Siena

Jeden z nejlépe zachovalých evropských středověkých měst Siena je malé, kompaktní a lze snadno prozkoumat pěšky. Má některé ohromující gotické budovy – její katedrála, Duomo di Siena, je jednou z nejvýznamnějších gotických kostelů v celé Itálii. Městská scenérie je přitažlivost sama o sobě – pořádána na třech hřebenech, návštěva je zde pohled po pohledu, s malebnou krajinou na každé straně.

toskánsko

Pisa

Ačkoli Pisa postrádá krásu jiných italských měst, mnoho z jeho středověkých budov bylo zničeno během druhé světové války. Jeho náměstí Piazza dei Miracoli zůstává působivé. Stojí ve velkém zeleném prostoru, na náměstí sídlí čtyři mistrovská díla středověké architektury – opevněný hřbitov Camposanto Monumentale s freskami; katedrála s bronzovými dveřmi a mozaikami; baptisterium, kulatá románská budova s raně renesanční kazatelnou; a světoznámý Torre Pendente, běžněji známý jako „Šikmá věž“.