Letní LGBT akce

V létě se koná hned několik akcí, kromě Prague Pride, kterými můžete každoročně podpořit LGBT komunitu, která podporuje nejen homosexuály, ale i další jinak orientované jedince. Akce odstartuje 5. srpna na Palackého náměstí. Najdete zde debaty o manželství, nerovnosti, můžete se účastnit také pochodů za jejich práva. Několik z nich si představíme v tomto článku.
duha z balonků
Letos se v Bialystoku v Polsku uskutečnil první pochod hrdosti, přesněji v sobotu 21. července. Akci znepříjemnili extrémisté a hooligans, kteří mezi skupiny lidí házeli kameny, lahve a dělové rány. Reagovaly na tuto událost některé další obce, které se prohlásily za oblasti bez LGBT ideologie. Dále na to v Rusku vzniklo hnutí proti homosexuálům a uveřejnili svou černou listinu lidí, kteří údajně zavraždí. Jedním z jmen byla i aktivistka Jelena Grigorijeva, kterou ubodal pravděpodobně jeden z členů hnutí se jménem SAW.
duha z balonků
V Amsterdamu můžete každoročně navštívit Gay pride, což je obdoba té Pražské. Začíná taktéž na začátku srpna, nicméně je předskakují další akce dva týdny před začátkem. Akce je plná koncertů, výstav a oslav. Většinou se centrum města promění v jednu barevnou skvrnu. Všude jsou vyvěšené vlajky, nabarvené ulice, lidé z bytů vyvěšují také různé barevné šátky. Akci završuje plavba Canal Parade.
pochod lesbiček
Každý rok se v New Yorku koná WorldPride, který však letos doprovází protestní pochod Queer Liberation March, jelikož se WorldPride údajně vzdálil od původní filosofie. Avšak kvůli velké účasti je třeba získat dostatek sponzorů a dostatečně velký rozpočet. Očekávaný počet účastníků je deset tisíc. Pochod by měl být zakončený sešlostí v Central parku. WorldPride oproti tomu zakončuje shromáždění na Times Square. Zde se očekává kolem 150 tisíc účastníků. Již v roce 1994 se konala protestní akce, kterou podmínilo podcenění problému s AIDS od New York City Pride.