Nebojte se chodit k zubaři

Bolesti zubů či dásní nás může pěkně vyvést z míry. Dutinu ústní je potřeba řádně udržovat ve zdravém stavu. Aby byla zvolená správná péče, je potřeba také mít skvělého zubaře a zubní hygienistku, kteří nám pomohou s našimi problémy a pomůžou nám celkově i při ukázání, jak správně taková zubní hygiena vypadá. Zubařů je velice málo a čekání na náš termín může znamenat i několikaměsíční čekání. Vždy si rezervujte svůj termín včas, aby se nemohlo stát, že budete tak dlouho čekat.

zdravé zuby

Choďte na preventivní prohlídky, ale také na dentální hygienu. Preventivní prohlídka i dentální hygiena by se měla provádět minimálně jednou ročně. Pokud se správně staráte o zuby a celou dutinu ústní – nebojte se, že by bylo takové vyšetření nepříjemné. Většinou bolest provází zrudlé dásně, které jsou tak citlivé, že prožíváme ne zrovna hezké zážitky. Ale pokud máte nějaký problém i například s těmi dásněmi, nezapomínejte, že oddalováním problému si můžete zadělat i na něco horšího.

Nemáte ještě svého zubního lékaře? Nezoufejte. Zubař v Praze nabírá nové pacienty. Přihlaste se o svůj termín co nejdříve, aby se kapacita plně nezaplnila.

zubní ordinace

Všechny věkové kategorie by se měli zúčastnit preventivních ošetření. Občas s tím mají problém malé děti. Jedí tolik sladkého, že se jim zoubky kazí, ale jen díky tomu, že se mléčné zuby vymění to neznamená, že by se mělo čekat, až se zuby nahradí za druhé. Péči o zuby v nich podporujte již od útlého věku. V dospělosti by s tím mohli mít pak problém.

Další skvělou možností u zubního lékaře je bělení zubů. Bělení zubů je velice populární. Dentální hygienistka Vám udělá otisk zubů a udělá Vám takzvané nosiče na míru. Bělící prostředek, který vypadá jako gel l následně nanesete na tyto nosiče a přes noc vložíte do úst. Výsledek je velmi příznivý. Mějte krásný úsměv ještě dnes.