Řešením složité finanční situace je nebankovní hypotéka

Nedostatek financí trápí nemalou část naší populace. Nízké příjmy, vysoké životní náklady, chuť něco hezkého si pořídit, i přesto, že na to nemám. Nebo naopak dluhy či hrozící exekuce kvůli dluhům, to všechno má negativní dopad na náš život a může to ovlivňovat náš úsudek.
Nemějte ho zkreslený https://cs.bab.la/slovnik/cesky-anglicky/%25C3%25BAsudek řešení můžete vidět jasnýma očima.

A z jakých možností máte na výběr? Samozřejmě můžete jít jako první do banky, nebo si rovnou nechat zpracovat řešení svých finančních záležitostí od soukromé společnosti. Tento typ úvěru se nazývá nebankovní hypotéka.

peněženka, peníze

O jaký produkt se vlastně jedná?

Zodpovíme si nyní první otázku. Jedná se v podstatě o klasickou hypotéku, ale poskytne vám ji soukromá společnost. Jako u každé hypotéky, i v tomto případě ručíte nemovitostí. Může se jednat o byt, dům, pozemek.

Pro koho je určen a kolik můžu získat?

Jakmile je proveden odborný odhad nemovitosti, získáte třeba až 70% z její hodnoty. Záleží tedy čistě na stavu vaší nemovitostí, kterou dáte takzvaně do „zástavy“. Může se jednat o byt za pár milionů, ale také o vilu za desítky milionů, podle toho se určí částka. Získat tedy můžete třeba od padesáti tisíc až po stovky milionů.

Úvěr je určen naprosto pro každého, kdo potřebuje peníze. Nemusíte mít dluhy nebo exekuce, může se jednat o lidi, kteří jenom chtějí investovat třeba do bydlení. S tímto úvěrem ale nemusíte dokládat, na co peníze použijete, takže je můžete použít na cokoliv. Po vyřízení úvěru vám bude kompletní částka připsaná na váš účet.

podnikatel, palec nahoru

Existují nějaká pravidla, která musím splnit a jak je to s dokládáním příjmů?

Splnit musíte jenom zákonné podmínky, to je dosažení 18 let a plné způsobilosti a pak vlastnění nějaké nemovitosti, nebo zvolení ručení pomocí takzvané „třetí“ osoby.

Pokud nemáte čistý registr dlužníků, obávat se nemusíte, i přes zápis vám může být úvěr poskytnutý. To samé platí o nízkých příjmech. Vždy se vám nebankovní společnost snaží vyjít vstříc a vypočítat splátky tak, abyste je dokázali splácet. Doba splatnosti může být nastavená třeba až na třicet let.