Netradiční řešení obytných prostor

Každý z nás si bohužel nemůže dovolit bydlet v rodinném domě, zhruba polovina obyvatel Česka se musí spokojit s omezeným prostorem sídlištních bytů, přesto je lze koncipovat tak, aby nás pobyt v těchto místech těšil.
voda ze sprchy

Sprchový kout

Zajímavým řešením obytné zóny je výstavba sprchového koutu jako součást kuchyňské linky a jídelního koutu. Je totiž známo, že při sprchování vnímáme nejen tekoucí vodu, ale i okolní prostředí kolem sebe. Být uzavřeni ve sprše v oddělené kóji v panelovém bytě, která přímo sousedí s předsíní, působí depresivně a vyvolává dojem člověka na pochodu. Ve sprše smýváme i pomyslné nahromaděné problémy nasbírané venku mimo příbytek a potřebujeme k tomu útulné prostředí.
Podle zásad proudění energií kolem lidské aury je zásadní, co vnímáme svým zrakem kolem sebe, a kde se nacházíme. Jestliže umístíme sprchový kout v těsné blízkosti kuchyňské linky, aby na ni přímo navazoval, s výhledem do jídelního koutu nebo části sedací soupravy, budeme při sprchování přijímat jiný energetický potenciál, než jaký se nachází v předsíni, vedle vchodových dveří.
točité schodiště

Točité schodiště

Jestliže máte možnost obývat patrové zvýšené prostory, a je-li možné zabudovat do interiéru točité schody, využijte této jedinečné možnosti zkrášlit svůj byt a zároveň zútulnit. Schody ze dřeva nebo z kamene uspořádané do kruhu totiž zvyšují energetický potenciál, nepůsobí únavně a jsou spíše přínosem, než přítěží. Navíc nezaberou tolik místa, čehož si byli dobře vědomi stavitelé středověkých hradů.  Zajímavý psychologický efekt vytváří také zužující se profil schodů směrem ke středu otáčení, jde o jakousi pomyslnou spirálu a právě tento geometrický útvar je jedním z nejvíce využívaných symbolů Feng-Shui a dalších netradičních směrů, které se opírají o prapůvodní podstatu lidského života v souladu s vesmírnými zákony.