Jak si usnadnit péči o bazénovou vodu? Jakou chemii musíte používat pravidelně?

Údržba bazénové vody je důležitá a neměla by se opomínat. Pokud si chcete zajistit stále čistou a čirou vodu v bazénu, na chemii nezapomínejte.

Jak si usnadnit péči o bazénovou vodu? Jakou chemii musíte používat pravidelně?

Platí, že více bazénové chemie je nutné používat v případě, že máte bazén menší, obvykle jsou na údržbu nejnáročnější právě malé nadzemní bazény, ale to neznamená, že i když máte bazén velký, vyhnete se používání bazénové chemie. Existují i mnohé alternativy, které neobsahují chlor, ale nejčastěji se využívají právě chlorové prostředky, které bazénovou vodu udržují čistou, pomohou zničit řasy i bakterie a vodu projasní. Na trhu je možné se setkat s nejrůznějšími prostředky, které jsou určené na péči o vodu v bazénech. Jak si to ale co nejvíce usnadnit?

čistá voda v bazénu

Vsaďte na tablety

Tablety do bazénu jsou asi nejzásadnější a ty budete potřebovat vždy. Potřebujete k nim ještě plovák na chlorové tablety Chlorito, do něho se tableta vždy umístí a plovák se dává přímo do bazénu, kde se nadnáší a jak pluje pořád po hladině bazénu, postupně se všechny účinné látky z tablety vypouští do bazénové vody. Voda je čistá, je chráněná a dezinfikuje se, ale někdy není úplně příjemné neustále na plovák narážet. Plovák se samozřejmě i s tabletou dá na nějakou chvíli vytáhnout z bazénu, po dobu, kdy je bazén využíván, ale ihned poté, by se měl do bazénu zase vrátit.

Tablety nemusí být jen chlorové, mohou být i multifunkční, k dostání jsou tablety, které kombinují několik účinků dohromady a pak tedy poskytují komplexnější ochranu bazénové vody. Pokud pak bazén pravidelně čistíte za pomocí filtrace nebo i bazénového vysavače a kontrolujete pH vody, mohou být tablety tou jedinou potřebnou chemií, kterou je zapotřebí do bazénu dávat. To vám usnadní práci a koupání se stane radostnější. V případě, že pH vody není ideální, voda se často kazí, objevují se řasy a nečistoty, je pak třeba sáhnout i po jiné bazénové chemii.

posezení u bazénu

Jak plovák vybrat

Plovák ale do bazénu budete potřebovat vždy. K dostání jsou plováky různých velikostí, mohou být rozděleny dle velikosti, protože i tablety do bazénů se prodávají v různých velikostech, do některých plováků ale můžete dát tablety všech dostupných velikostí. Plováky navíc nemusí vždy plout po hladině z jednoho místa na druhý, je možné je i uvázat na jedno místo.

Zvolit můžete i plovák s teploměrem, tak budete mít neustále povědomí i o tom, kolik stupňů voda ve vašem bazénu má.