Začíná to u volby správných nástrojů

Pokud se chystáte pustit do velkých či malých seo optimalizací, měli byste si vždycky zvolit ten správný seo nástroj, který vám ke kýženému výsledku dopomůže. Ne všechny nástroje jsou totiž tak nezbytné, jak by se na první pohled zdálo. Každý poskytovatel seo nástroje vám totiž bude tvrdit, že ten jeho je opravdu to jediné, co budete potřebovat pro vámi zvolenou oblast hodnou optimalizace. To je ovšem velký nesmysl. A my se dnes podíváme na to, proč tomu tak je.
kreslený muž volící si z několika možností nástrojů

Nástroje zdarma vs. placené

Při vašem průzkumu se jistě setkáte s nástroji, http://www.lob-uhlir.cz/ které jsou kompletně zdarma a s nástroji, které jsou placené. Na začátek je třeba uvést, že existuje celá řada seo nástrojů, které vás nebudou stát ani vindru a které nabízejí celou řadu velice užitečných funkcí, kterých využijí určitě všichni a to s jakýmkoliv rozpočtem. Mnohdy nabízejí i lepší funkce s daleko větší přesností měření, neboť jsou přímo od společností internetových vyhledávačů, takže nemusíte řešit nějaké pro vyhledávače neznámé metriky a pracujete s tím nejaktuálnějším.

Samozřejmě i placené nástroje mají něco do sebe, tady ovšem záleží na tom, jaký druh účtu či placené licence si vlastně pořídíte – úplně jiné funkce (logicky) budou u té nejnižší marže, kdežto velké podnikové účty nabízejí zase úplně jinou množinu nejrůznějších funkcí a metrik a měření.
Google ANalytics nástroj v barevném provedení
Recenze vs. dojem

Vždycky je lepší dát na recenze, než na prostý dojem. Ovšem i tady můžete narazit na falešné recenze, které se snaží buďto nástroj shodit nebo vyzdvihovat do výšin. Přesně proto je nutné se dívat na recenze od odborníků, zveřejňovaných na odborných blozích a webech, kde můžete mít alespoň větší šanci na to, že narazíte na opravdu věrohodnou a objektivní recenzi, byť i tady občas najdete sponzorované příspěvky. Takže často se může stát, že to bude kombinace dobrých recenzí a hodnocení a vašeho vlastního dojmu.

Ať už ale zvolíte cokoliv, musí být splněn základní předpoklad – nástroj vám bude uživatelsky vyhovovat.